KURS PRAWA JAZDY

Szkoła Nauki Jazdy M-P zaprasza w dniu 12.02.2015 na nowy kurs prawa jazdy kat. B do Sali nr 10 o godz. 15.00

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Tak stało się :-) Dziś na przystani "Szkwał" z wielkim żalem pożegnaliśmy stary rok szkolny i z ogromną radością powitaliśmy wakacje. Z tej okazji uczniowie otrzymali świadectwa i wyróżnienia na które ciężko pracowali cały rok szkolny. Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, i pracownikom szkoły udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Do zobaczenie we wrześniu :-)

FAMET NOWYM PARTNEREM ŻEGLUGI

Po szkole od razu dostaną pracę. Famet nowym partnerem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej
Umowa wpisuje się w praktykowane od dawna działania szkoły, a także strategię edukacyjną starosty i zarządu powiatu.
13 czerwca dyrektor szkoły podpisała kolejną umowę patronacką, tym razem z firmą Famet S.A., reprezentowaną przez prezesa Janusza Przybyłę. W myśl tego porozumienia Famet S.A. obejmie patronatem uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanik Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, zobowiązując się do organizowania praktyki zawodowej. Szkoła prowadzona jest przez powiat.
 
– Taka forma współpracy placówki edukacyjnej z prężnie działającym przedsiębiorstwem to przede wszystkim szereg korzyści dla uczniów Żeglugi. Oznacza bowiem, że już na etapie kształcenia młody człowiek funkcjonuje na rynku pracy i zdobywa doświadczenie zawodowe. Program nauczania w zawodzie technik mechanik nie zamyka się w „czterech ścianach” szkoły, lecz jest konsultowany i opracowywany w porozumieniu z firmą Famet S.A – tłumaczy dyrektor Agnieszka Kossakowska.
 
W trakcie praktycznej nauki zawodu uczniowie nabywają niezbędne umiejętności i uczestniczą w kursie spawania MAG, kończącym się egzaminem państwowym. Nie są to jednak wszystkie profity wynikające z podjętej współpracy, gdyż dla najzdolniejszych uczniów pracodawca zafunduje stypendium naukowe oraz, co szczególnie cenne, po ukończeniu cyklu nauczania Famet S.A. zaproponuje uczniom zatrudnienie w pełnym wymiarze jako kwalifikowanym pracownikom.
Należy zaznaczyć, że umowa patronacka pomiędzy Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej a firmą Famet S.A. wpisuje się w praktykowane od dawna działania szkoły, a także strategię edukacyjną starosty i zarządu powiatu. Współpraca Żeglugi z partnerami zewnętrznymi, rzec można, korelacja teorii z praktyką, jest szczególnie cenna, gdyż umożliwia młodym ludziom zdobycie cennego, kompleksowego doświadczenia na początkowym etapie drogi zawodowej.
 
Famet S.A. specjalizuje się w projektowaniu, produkcji, dostawach i usługach montażowych aparatury procesowej i urządzeń dla kluczowych gałęzi przemysłu w Polsce i za granicą. Do obszaru działalności spółki należy również produkcja stalowych części i komponentów do maszyn budowlanych, przeładunkowych, elektrycznych oraz do elektrowni wiatrowych. Famet S.A. posiada pięć zakładów produkcyjnych, w których pracuje łącznie 1500 osób. Siedziba spółki mieści się w Kędzierzynie-Koźlu na terenie kompleksu przemysłowego Blachownia.
 
Szkoła z Koźla niedawno podpisała też umowę z Grupą Azoty.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w piątek o godz. 9:00 na przystani szkwał.  Każda klasa proszona jest o przygotowanie we własnym zakresie kocy piknikowych.

UWAGA PRAKTYKANCI KLAS ŻEGLUGOWYCH!

Odprawa przed praktyką zawodową odbędzie się w środę 21 czerwca 2017 roku o godz. 13.30 w sali numer 18 oraz 23 czerwca 2017 roku o godz. 12.30 w sali 18. Obecność obowiązkowa tylko na jednym z dwóch spotkań.

Podkategorie

PARTNERZY ŻEGLUGI

...

BIP