KURS PRAWA JAZDY

Szkoła Nauki Jazdy M-P zaprasza w dniu 12.02.2015 na nowy kurs prawa jazdy kat. B do Sali nr 10 o godz. 15.00

OBCY – OD SPRZECIWU DO POZNANIA, ZROZUMIENIA I TOLERANCJI

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w spotkaniu pn. „Obcy - od sprzeciwu do poznania, zrozumienia i tolerancji”, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct z Opola i Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

A w programie projekcja filmów: „Droga do Mekki”, „Speechless” i „Fatima”. Wykłady Marka Mazurkiewicza, eksperta w dziedzinie cudzoziemców, mniejszości narodowych i etnicznych, pt. „Co tak naprawdę wiemy o uchodźcach?” oraz Agnieszki Kozakoszczak, prezes fundacji na rzecz różnorodności społecznej, pt. „Jak sprawić, aby każdy czuł się w szkole u siebie?”.

 Warsztaty pn. „Jestem otwarty i tolerancyjny – prawda czy fałsz?”, które poprowadzi trener biznesu i doradca Iwona Caputa.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ŻEGLUDZE 2017

W dniu wczorajszym w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela - Dzień Edukacji Narodowej. W trakcie uroczystości nie zabrakło ciepłych życzeń i  podziękowań dla nauczycieli. Niektórzy z nich zostali oficjalnie wyróżnieni nagrodą Dyrektora Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Oprawę artystyczną obok Orkiestry Szkolnej, zapewniali  nasi utalentowani uczniowie. Mogliśmy podziwiać, pokaz tańca towarzyskiego, (Denis Zemełka z partnerką Jenifer) przepiękny występ wokalny (Klaudia Gabor), czy pokaz gry na akordeonie (Adrian Kunert). Na koniec zaprezentował się teatr szkolny w przedstawieniu pt. "Przełajem przez oświatę powiatu Kędzierzyn-Koźle", który został niezwykle ciepło odebrany zarówno przez uczniów jak i nauczycieli Żeglugi. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia oraz filmu z występem naszych młodych aktorów.

 

 

MISTRZOSTWA POLSKI ROBOTÓW W KRASIEJOWIE

W sobotę 14.10.2017 r. odbyły się w Krasiejowie Mistrzostwa Polski Robotów. Nasze Kółko Techniczne i Modelarskie w ramach współpracy ze studentami Wydziału Robotyki Politechniki Opolskiej i w ramach programu CanSat wystąpiło z wykładem p.t. „Zastosowanie mikrorobotów w technice rakietowej i kosmicznej”, który wygłosił Pan Zbigniew Kapelan. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV me: Mateusz Pilipczuk, Karol Pogoda i Mateusz Gajda, którzy zaprezentowali mini satelitę i przeprowadzili 3 udane straty rakiet wyposażone w CanSaty. W Krasiejowie taki pokaz odbył się po raz pierwszy. Zapraszamy za rok.

PODZIĘKOWANIA DLA ŻEGLUGI

Podkategorie

PARTNERZY ŻEGLUGI

...

BIP