ZŁOTO I BRĄZ DLA ŻEGLUGI NA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE KLAS MUNDUROWYCH

„Żegluga” jeszcze nigdy nie była Mistrzem Polski w koszykówce, a tym bardziej złotym i brązowym medalistą na tych samych zawodach. To właśnie w minioną sobotę 20 października w Warszawie na Rembertowie w Hali Sportowej Akademii Sztuki Wojennej wydarzyło się to co jeszcze nie miało miejsca. Nasze reprezentacje prowadzone przez pana Andrzeja Sitka  wzięły udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Klas Mundurowych współorganizowanej przez Stowarzyszenie „Brzask” z Warszawy, MON i Akademię Sztuki Wojennej w grach zespołowych.

 Złoci medaliści w składzie: Michał Marcyniuk ( MVP mistrzostw i najlepszy strzelec ), Krzysztof Knapik, Miłosz Możdżeń, Dominik Szubert, Maciej Radzikowski, Michał Sowiżdżoł i Tomasz Makowiecki, po wygranej w grupie z Zespołem Szkół Zawodowych w Ostrołęce i ZSP nr1 w Tomaszowie Mazowieckim nie dali szans w półfinale drużynie ZSZ Góra Kalwaria. W finale ponownie zwyciężyli  z drużyną z Tomaszowa Maz.

 Jeśli chodzi o drugą drużynę (brązowych medalistów Olimpiady), w której składzie zagrali: Łukasz Ziarkowski (najlepiej zbierający zawodnik ), Dominik Lysy, Patryk Świgost, Dawid Zając (przypomnijmy że to najwszechstronniejszy sportowiec naszej szkoły), Mateusz Filipiak i Kacper Niedźwiecki,  miała ona dłuższą drogę w grupie. Aby zająć pierwsze miejsce musiała pokonać ZSZ Góra Kalwaria, VII LO Sosnowiec i LO XVI Tarnów. W półfinale ulegli drużynie srebrnych medalistów z Tomaszowa Maz. i spotkali się jeszcze raz z ZSZ Góra Kalwaria  po raz drugi - nie dając szans przeciwnikom.

 Zawody przebiegały w duchu ”fair play”, a grą naszych zawodników zachwycali się nawet przeciwnicy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkich zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wolnego na sportowo.

PARTNERZY ŻEGLUGI

...

BIP