ZEJDŹ Z KANAPY

Oddział dla młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na Warsztaty przygotowania własnych akcji klimatycznych.
 
Temat: "ZEJDŹ Z KANAPY" - Jak przekuć ustalenia Szczytu Klimatycznego ONZ w Katowicach w konkretne działania? Prowadzenie - PATRYK BIAŁAS
 
Termin: 16.01.2019 środa, godzina 17.00
 
Zapisy na warsztaty w Oddziale dla młodzieży „Studnia Otwarta Kultura”, pod numerem tel. 77 403 68 58, mailowo: studnia@mbpkk.pl
 
Notka biograficzna
 
Patryk Białas - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz Podyplomowego Studium Rozwoju Regionalnego i Polityki Regionalnej, Akademia Rozwoju Regionalnego, Uniwersytetu Warszawskiego. Od szeregu lat zajmuje się rozwojem regionalnym, rozwojem technologicznym, transferem i komercjalizacją technologii. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania rozwojem inkubatorów i parków technologicznych. Zawodowo Dyrektor Centrum Innowacji i Kompetencji w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach.
 
Aktywista:
 
a)   miejski, prezes stowarzyszenia BoMiasto, wcześniej członek Rady Programowej Fundacji Napraw Sobie Miasto
 
b)  klimatyczny: koordynator Sieci Spikerów Klimatycznych Katowice, lider Climate Reality,
 
c) antysmogowy: koordynator kampanii Czyste Powietrze w Katowicach, wcześniej koordynator Katowickiego Alarmu Smogowego, wcześniej członek Polskiego Alarmu Smogowego.
 
Brał udział w COP 24 w Katowicach jako obserwator w delegacji CAN Europe i Polskiego Klubu Ekologicznego (specjalna wejściówka), uczestniczył w charakterze prelegenta w 2 dyskusjach panelowych (COP24 site event) z udziałem zagranicznych gości (reprezentował Climate Reality Project na dyskusji o sprawiedliwej transformacji i reprezentował stowarzyszenie BoMiasto na dyskusji o dyplomacji klimatycznej).  Ponadto komentował w polskich i zagranicznych mediach przebieg COP 24, obsługiwał misje dziennikarskie, prowadził kilka wydarzeń towarzyszących m.in. zaprosił i zorganizował spotkanie Al Gore'a z mieszkańcami Katowic.
 
Zainteresowania: rozwój regionalny, czysta energia, czyste powietrze, ochrona drzew i klimatu.

PARTNERZY ŻEGLUGI

...

BIP