REJS NIEPODLEGŁÓŚCI

Opłynęli ziemię. Na morzu spędzili ponad 10 miesięcy, przepłynęli w tym czasie 33 tys. mil morskich.

20 stycznia 2018 roku na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbył się drugi etap konkursu „Niepodległa”. Uczniowie napisali test wiedzy z zakresu historii działań niepodległościowych od 1794 roku do 1918 roku, podstaw wiedzy żeglarskiej oraz tematu „Morze w Biblii”. Laureaci, w tym dwóch naszych uczniów: Michał Wanot i Filip Urbanek, zakwalifikowali się do wzięcia udziału w rejsie.

28 marca orkiestra naszej szkoły wraz z opiekunami witała w Gdyni żaglowiec „Dar Młodzieży”, który powrócił z rejsu dookoła świata z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W rejsie brało udział 400 szczęśliwców.