NIGDY WIĘCEJ WOJNY

W dniach od 29.08 do 01.09.2019 w Gdańsku odbyło się XXXVI Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte, którego organizatorem był Zespół Szkół Morskich w Gdańsku. Współorganizatorem wydarzenia było Muzeum II Wojny Światowej.

Delegacja naszej szkoły do Gdańska udała się w skaldzie: Ryszard Konfederak – opiekun, uczniowie: Rafał Hyra, Kamil Jorgel oraz Oskar Skorodyński. Po dotarciu do celu zwiedziliśmy Stare Miasto Gdańsk. W drugim dniu pobytu poczty sztandarowe z całej Polski przemaszerowały spod Katowni do Bazyliki Mariackiej. Główne uroczystości odbyły się w Muzeum II Wojny Światowej połączone ze zwiedzaniem muzeum. 01 września o godzinie 2.30 nad ranem udaliśmy się na Westerplatte. O godzinie 4.45 rozpoczęły się główne obchody 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W uroczystościach udział brali przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, a także zagraniczne delegacje z 24 miast dotkniętych II Wojną Światową.