"LICENCJA NA BIZNES" - NASI UCZNIOWIE WYGRALI 1000 zł

W dniu 21.11.2019 klasa Ipms wzięła udział w konkursie na temat sposobów budowania własnej firmy i własnej marki w ramach projektu „Licencja na biznes”. Konkurs rozpoczął się wykładem, po zakończeniu którego, każda z grup konkursowych udała się na specjalne warsztaty, gdzie przez ponad trzy godziny pod okiem wykwalifikowanego trenera, wykładowcy politechniki opolskiej, uczniowie opracowywali własny projekt inwestycyjny. Pierwszym i chyba najtrudniejszym zadaniem, było wymyślenie jaki rodzaj produktu lub usługi byłby najlepiej przyjęty i oceniony. Zgodnie z profilem klasy zdecydowano, że najlepszą inwestycją będzie zakład zajmujący się tuningiem i oklejaniem starych samochodów. Nie był to jednak koniec zadania. Oprócz pomysłu trzeba było jeszcze opracować kosztorys, reklamę, profil klienta i elementy związane z ochroną środowiska. Po trzech godzinach zajęć warsztatowych przyszedł czas na zaprezentowanie swojego projektu przed jury w skład, którego wchodzili przedsiębiorcy i wykładowcy z terenu Opolszczyzny. Efektem pracy naszych uczniów było zdobycie trzeciego miejsca i nagroda wysokości 1000 zł, którą uczniowie będą mogli wykorzystać według własnego uznania.