70-lat ŻEGLUGI WSPOMNIENIA cd.

Tydzień temu zapowiedzieliśmy cykl wspomnieniowy z okazji siedemdziesięciolecia Żeglugi. Wspomnieliśmy o historii Szkoły, pokazaliśmy kilka ciekawszych wpisów w najstarszych zachowanych dziennikach. To fajna zabawa odkrywać stare wpisy, zdjęcia, porównywać świat dawnej i obecnej braci uczniowskiej oraz kadry. Chcielibyśmy tyle pokazać, tyle opowiedzieć, ale trzeba coś wybrać.

Dziś odbywa się matura poprawkowa dla nieszczęśników, którym nie poszło tak, jakby chcieli, podczas egzaminów w maju. Fakt ten obudził w nas refleksje na temat tego, jak wglądały matury dawniej. Wytaszczyliśmy więc stare kroniki i dzienniki szkolne, które ocalały z powodzi w 1997 roku i oto co mamy. Kilka wpisów na stronach dokumentów, akcentujących sam fakt organizacji egzaminu dojrzałości, kilka ujęć z kronik i nieco zdjęć.

Obejrzyjmy je wspólnie, a zdającym, którzy za chwilę zasiądą w salach, życzymy POWODZENIA! Bardzo szczerze i bardzo mocno.