OTWARCIE SEZONU NAWIGACYJNEGO 2017r

Nasi uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami wzięli udział w uroczystym otwarciu sezonu nawigacyjnego 2017 . Wydarzenie odbyło się 18.05.2017 na kozielskiej przystani Szkwał.
 
Wśród gości przybyłych na przystań Szkwał znaleźli się m.in. wicestarosta powiatu Józef Gisman, kierownik wydziału oświaty w starostwie powiatowym Aurelia Stępień, prezes zarządu stoczni Damen Shipyards w Koźlu Jacek Małek oraz Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu.
 
Uroczystość otworzyła dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, Agnieszka Kossakowska: – Koleżeństwo, prawdomówność, honor, patriotyzm – to są te elementy, które staramy się podkreślić w naszej szkole, żeby uczeń wychodząc z niej był dumny z jej ukończenia, ale również swoim życiem wskazywał te najważniejsze wartości.
 
Józef Gisman zwrócił uwagę na szansę, jakie otwierają się przed absolwentami „Żeglugi” w związku z planami przywrócenia pełnej żeglowności na Odrze i Kanale Gliwickim. Podkreślił też, że za sprawą prężnie działającej stoczni Damen Shipyards nasze miasto już teraz jest ważnym ośrodkiem na mapie przemysłu wodnego.
 
 
– Jesteście uczniami szkoły elitarnej. Dodatkowo zobowiązuje was mundur, który wymaga od was profesjonalizmu (…) Pierwszoklasistom życzę dobrego samopoczucia w murach naszej szkoły i dobrego klimatu. Wszystkim uczniom z okazji otwarcia sezonu nawigacyjnego życzę stopy wody pod kilem – mówił wicestarosta powiatu.
 
Przy okazji dzisiejszej uroczystości ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych. Część oficjalną zakończył występ Młodzieżowej Orkiestry Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Następnie na Odrze zorganizowano kajakowe zawody wioślarskie oraz regaty smoczych łodzi - których zwycięzcami została załoga klasy 2pt. Serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom Otwarcia Sezonu Nawigacyjnego, dziękujemy za zaciętą rywalizację i udział.
 
Wyniki regat smoczych łodzi:
1 miejsce II PT
2 miejsce II TS
3 miejsce I TI

Kajaki w kat. dwójek męskich:
1 miejsce II PT (Jasiulek,Kacprzak)
2 miejsce II TI1 (Śliwak, Parfanowicz)
3 miejsce I TSI (Hyży, Łukiewicz)

Kajaki w kat. dwójek żeńskich:
1 miejsce II Ż (jakubczyk, Gabrisz)
2 miejsce I Ż (Czubak, Miśkowiec)
3 miejsce III Ż1 (Olewicz Krzempek

Kajaki w kat. załóg mieszanych:
1 miejsce II Ż (Strychacz, Wiśniewski)
2 miejsce I Ż ( Drescher, Goliat)
3 miejsce I TI (Badura, Wydra)
 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia i krótkiego filmiku. 
 

       

PARTNERZY ŻEGLUGI

...

BIP