WYNIKI I REGAT MIĘDZYSZKOLNYCH SMOCZYCH ŁODZI 2017

W dniu 22.05.2017 na przystani "Szkwał" kozielskiej wyspy odbyły się zawody wioślarskie na smoczych łodziach, w których rywalizowało pięć zespołów szkół ponadgimnazjalnych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz trzy zespoły gimnazjalne. Imprezę wzorowo przeprowadziła Żegluga, CKPiU oraz firma Aqua-Activ. Uczestnikom jak i kibicom sprzyjała wspaniała pogoda. W piknikowym klimacie przy pieczonej kiełbasce z grilla wszyscy mogli podziwiać zmagania wioślarzy. Żeglugę reprezentowała klasa II PT, która wygrała podobne zmagania podczas Otwarcia Sezonu Nawigacyjnego. Doskonała praca zespołowa chłopaków z II PT, ich niezwykła waleczność i siła dały wspaniałe efekty. Reprezentanci Żeglugi nie dali najmniejszych szans konkurencji i we wszystkich startach pokonali rywali. Powtórzyli oni sukces swoich kolegów z klasy żeglugowej rocznika 2011/2015, którzy w roku 2014 pokonali w podobny sposób szkoły ponadgimnazjalne na "dezetach".

Wyniki regat w kategorii gimnazjów:
1 miejsce PG 4 z Kędzierzyna-Koźla
2 miejsce PG 5 (klasa I A chłopców)
3 miejsce PG 5 (klasa I A dziewcząt)

Wyniki regat w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
1 miejsce Żegluga
2 miejsce Budowlanka