ŻEGLUGOWY POMYSŁ NA BIZNES

Uczniowie klasy 1 ti1 Anna Lorenc i Michał Kałwak wzięli udział w konkursie organizowanym przez Kędzierzyńsko Kozielski Park Przemysłowy pn. "Najlepszy pomysł biznesowy na skuteczne wprowadzenie na rynek nowego produktu lub usługi". Wprowadzili innowacyjną usługę "reklamy z kosmosu" - satelita wystrzelony na wysokość 1000 m nadaje zakodowany w ASCII slogan reklamowy, na odbywającej się raz na rok imprezie plenerowej.  Projekt został zainspirowany pracami nad zadaniami wynikającymi z ogólnopolskiego konkursu CanSat, gdzie grupa uczniów z Żeglugi wysyła satelitę pomiarowego w wyższe partie atmosfery Ziemi, celem wykonywania pomiarów fizycznych. Wyróżnienie w kędzierzyńsko - kozielskiej imprezie pozwoliło im zdobyć niezapomniane wspomnienia, bezcenne doświadczenia oraz nagrody rzeczowe.