MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE

I udało się kolejny raz. Uczniowie Żeglugi stali się mistrzami województwa w dzieleniu się krwią – już po raz trzeci wygrali turniej wojewódzki „Młoda Krew Ratuje życie”. Była to już czternasta edycja tej jakże bezcennej akcji. Uczniowie zostali nagrodzeni na uroczystej gali, która odbyła się 6 września (poniedziałek) w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu. Wręczono piękne puchary oraz nagrody. Trofea były dwa i obydwa za pierwsze miejsce. Żeglugowcy w przeciągu ostatniego roku szkolnego oddali ponad 111 litrów krwi – i tak zdobyli pierwsze miejsce we wskaźniku ilości oddanej krwi. Był to najlepszy wynik ze wszystkich szkół w województwie opolskim. Ale podium zdobyli jeszcze w tak zwanym wskaźniku aktywności – czyli ilości krwi oddanej na każdego dorosłego ucznia szkoły – tutaj padł wynik 718 ml krwi. Ten wynik także przyniósł uczniom Żeglugi pierwsze miejsce „na pudle”. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego zwycięstwa. Nie da się wyprodukować krwi w fabryce – ale można ją oddać decyzją serca. Dziękujemy drodzy uczniowie Żeglugi za wasze duże serca.

FINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W SIATKÓWCE PLAŻOWE AMATORÓW 2017

W dniu 12.06.2017 na stadionie "Kużniczka" w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Turniej Finałowy Wojewódzkiej Licealiady w Siatkówce Plażowej Amatorów. W zawodach mieli prawo brać jedynie udział uczniowie, którzy nie posiadają aktualnej licencji PZPS i OZPS. Każdy powiat miały prawo reprezentować jedynie dwie pary wyłonione wcześniej w eliminacjach. Żeglugę reprezentowali uczniowie klasy I TI: Wojciech Gabryś i Dawid Wydra, którzy wcześniej wygrali eliminacje szkolne, a później sięgnęli po srebro w powiecie. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze w rywalizacji ze znacznie starszymi i doświadczonymi parami i sięgnęli po SREBRNY MEDAL MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA !!! Wojtek i Dawid musieli w zawodach uznać jedynie wyższość pary z II LO z Kędzierzyna, pozostawiając w pokonanym polu drużyny ze Strzelec Opolskich i Nysy. Gratulujemy!

FINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W LEKKIEJ ATLETYCE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

W dniu 8.06.2017 na stadionie "Kuźniczka" w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się zawody finałowe Wojewódzkiej Licealiady w Lekkoatletyce. Doskonale spisali się w imprezie reprezentanci Żeglugi sięgając w kilku konkurencjach po najwyższe laury. 

Mistrzem Opolszczyzny w biegu na 110 m. przez płotki został Jakub Bujak z klasy I TSI, który pobił swój rekord życiowy osiągając doskonały czas 14,55 s. Kuba sięgnął również po złoto w skoku wzwyż. 
Brązowy medal w skoku wzwyż zdobył  Michał Marcyniuk z klasy II PT.
Srebrny medal w biegu 4x100 m. zdobyła "żeglugowa" sztafeta w składzie: Kewin Nammert, Szymon Jasiulek, Dawid Zając i Jakub Bujak.

Opiekun drużyny: Andrzej Sitek

SUKCESY UCZNIÓW ŻEGLUGI W FINAŁACH MISTRZOSTW POWIATU W LEKKOATLETYCE

W dniu 30.05.2017 na stadionie "Kuźniczka" w Kędzierzynie-Koźlu rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego w lekkiej atletyce. Impreza była jednocześnie eliminacją do Finałów Wojewódzkich.  Doskonale spisali się w mistrzostwach uczniowie Żeglugi, którzy zajęli odpowiednio:

1 miejsce w biegu na 800 m. Patryk Kowarsz
1 miejsce w skoku wzwyż Jakub Bujak
1 miejsce w biegu na 110 m. przez płotki Jakub Bujak
3 miejsce w skoku wzwyż Michał Marcyniuk
1 miejsce w biegu na 100 m. Szymon Jasiulek
1 miejsce w sztafecie 4x100 m. J. Bujak, S. Jasiulek, D. Zając, K. Nammert

Po sukcesach na wodzie nastał czas sukcesów na lądzie.

Opiekun: Andrzej Sitek

FINAŁ MISTRZOSTW POWIATU W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ AMATORÓW

W dniu 24.05.2017 rozegrano na szkolnym boisku Żeglugi Finał Mistrzostw Powiatu w siatkówce plażowej amatorów. Naszą szkołę reprezentowała para uczniów z klasy I TI Wojciech Gabryś i Dawid Wydra. Do rywalizacji oprócz Żeglugi stanęli uczniowie I LO, II LO oraz Budowlanki. Tylko dwie najlepsze pary z tych zawodów mogły awansować do Finału Wojewódzkiego. Nasi chłopcy dzielnie wywiązali się z zadania i zdobyli srebrne medale ulegając w tie breaku drużynie II LO. Finał Wojewódzki odbędzie się 12.06.2017 na boiskach stadionu "Kuźniczka". Mamy nadzieję, że nasi reprezentanci obronią tytuł mistrzowski sprzed roku, który wywalczyli Bartek Parfanowicz i Janek Śliwak z klasy II TI1.

PARTNERZY ŻEGLUGI

...

BIP