NAGRODA DLA SZKOŁY I STYPENDIA FAMET S.A. DLA UCZNIÓW

Mamy powody do dumy. Nagroda dla naszej szkoły i wyróżniających się uczniów.
Już po raz czwarty w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się gala „Najlepsi z najlepszych”. W auli I Liceum Ogólnokształcącego wręczono wyróżnienia i nagrody dla szkół oraz wyróżniających się uczniów.
 
Okazją do świętowania dla przedstawicieli wszystkich szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez starostwo powiatowe było przyznanie wyróżnień w corocznym rankingu Perspektyw .Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej zdobył brązowę tarczę w rankingu, a wyróżniona została uczennica: Dominika Cedzich.
 
Podczas uroczystości przedstawicielki firmy Famet wręczyły stypendia czwórce uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, z którą współpracuje firma. Wyróżnieni nimi zostali: Patryk Friedla, Marek Kulik, Szymon Chodura i Sebastian Derkacz. 
 
 

KONKURS 8 WSPANIAŁYCH 2018 - WYNIKI

Po przeprowadzeniu w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w dniu 06.02.2017r., eliminacji wojewódzkich w konkursie „Ośmiu Wspaniałych” 2018,  Komisja Konkursowa, złożona z przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Opolu, Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w Opolu oraz Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji  w Opolu postanowiła przyznać nagrody  następującym wolontariuszom i grupom wolontariuszy:
W kategorii „ Ósemka”, laureatami konkursu zostają:
• Natalia Laska, ZSŻŚ w Kędzierzynie – Koźlu
W kategorii „Ósemka” przyznano także wyróżnienie dla grupy:
• Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie – Koźlu
Łączna liczba uczestników wyniosła w tym roku 81 osób. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się podczas Gali Ośmiu Wspaniałych 2018 rok, która odbędzie się 30.05.2017r. (środa) o godz.11.00 w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu „Na Ostrówku” .
Nagrody wręczy Marszałek Województwa Opolskiego, Opolski Kurator Oświaty oraz dyrektor RZPWE w Opolu.
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

 

NASI MARYNARZE POPŁYNĄ W REJS DOOKOŁA ŚWIATA

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbył się drugi i ostatni etap konkursu Rejs Niepodległości, zorganizowanego z okazji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród laureatów znalazło się dwóch uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla – Filip Urbanek i Michał Wanot.
 
Spośród prawie 600 młodych osób z całej Polski zostało wyłonionych 400 laureatów, którzy opłyną świat na różnych odcinkach przez takie porty jak między innymi: Lizbona, Teneryfa, Kapsztad, Dżakarta, Singapur, Szanghaj i Panama. Ponadto Laureaci konkursu będą mieli okazję wziąć udział w 34. Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku. Jak mówili zgodnie uczestnicy konkursu, Rejs Niepodległości to dla nich szansa na przygodę życia, ale również niepowtarzalna okazja, by reprezentować Polskę na świecie na najpiękniejszym polskim żaglowcu Dar Młodzieży.
 
– Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak dobrym przyjęciem ludzi młodych i tak wielu młodych ambasadorów chce opowiadać o Polsce na świecie i spotkać się z Papieżem Franciszkiem w Panamie. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by umożliwić, jak największej liczbie osób udział w tym niezwykłym wydarzeniu – powiedziała Anna Moskwa, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
 

Rejs Niepodległości to wspólna inicjatywa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademii Morskiej w Gdyni i Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”, która symbolicznie rozpocznie się 2 maja w Krakowie. 20 maja 2018 roku Dar Młodzieży rozpocznie rejs dookoła świata z macierzystego portu w Gdyni.

FINAŁ VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MASZYN WIATROWYCH

Jak wiadomo ŻEGLUGA brała udział w finale Konkursu Maszyn Wiatrowych, który odbył się 09.12.2017 w Piasecznie. Po przeróbkach, których dokonaliśmy w czwartek i piątek, maszyna została uznana za najelegantszą  konstrukcję całego Konkursu, zwłaszcza, że mechanizm jakiego użyliśmy, dla przykładu był otwarty, po to aby pokazać ilość pracy włożonej w jej wykonanie. W tzw.”Parku Maszyn”, ktoś pod nieobecność przestawił - być może z nadmiernej „ciekawości”- jedną z łopatek wentylatora. Nie można tego było zauważyć i z tego powodu maszyna nasza” wykręciła” 6-te miejsce w finale (spośród blisko 350 drużyn startujących w całym konkursie). Mieliśmy ambicje być na podium i jest to pewnego rodzaju niedosyt. Z naszej strony gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim którzy pomogli nam w zorganizowaniu eliminacji i wyjeździe na finał.

ŻEGLUGA JEDZIE NA FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MASZYN WIATROWYCH W PIASECZNIE

9 grudnia 2017 w Piasecznie odbędzie się finał Konkursu Maszyn Wiatrowych. W ubiegłą sobotę w naszej szkole miały miejsce eliminacje do tego finału. Z niemal całej południowej Polski zjechało się do nas 76 spośród 87 deklarowanych drużyn. Wraz z opiekunami mieliśmy na sali około 250 osób. Konkurs otworzyła nasza Pani V-ce Dyrektor Justyna Miedzak-Dyka, a następnie w imieniu Władz Miasta Pan V-ce Prezydent Artur Maruszczak. Wskutek problemów technicznych wyniki  podane przez komputer uplasowały naszą drużynę  „CZARNY SZKWAŁ „ na 10-tym miejscu. Jednak piaseczyńscy sędziowie przeglądali wyniki i obliczenia jeszcze raz i okazało się, że nasza drużyna zakwalifikowała się do finału, plasując się na 6-tym miejscu,o czym powiadomiono nas w poniedziałek 4-go grudnia. Nasze dwie drużyny BIAŁY SZKWAŁ i CZERWONY SZKWAŁ były niestety na dalszych miejscach. Należy dodać, że oprawa związana z eliminacjami bardzo się podobała wszystkim uczestnikom, więc postaramy się powtórzyć działania w przyszłym roku.

PARTNERZY ŻEGLUGI

...

BIP