FINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W SIATKÓWCE PLAŻOWE AMATORÓW 2017

W dniu 12.06.2017 na stadionie "Kużniczka" w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Turniej Finałowy Wojewódzkiej Licealiady w Siatkówce Plażowej Amatorów. W zawodach mieli prawo brać jedynie udział uczniowie, którzy nie posiadają aktualnej licencji PZPS i OZPS. Każdy powiat miały prawo reprezentować jedynie dwie pary wyłonione wcześniej w eliminacjach. Żeglugę reprezentowali uczniowie klasy I TI: Wojciech Gabryś i Dawid Wydra, którzy wcześniej wygrali eliminacje szkolne, a później sięgnęli po srebro w powiecie. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze w rywalizacji ze znacznie starszymi i doświadczonymi parami i sięgnęli po SREBRNY MEDAL MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA !!! Wojtek i Dawid musieli w zawodach uznać jedynie wyższość pary z II LO z Kędzierzyna, pozostawiając w pokonanym polu drużyny ze Strzelec Opolskich i Nysy. Gratulujemy!

FINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W LEKKIEJ ATLETYCE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

W dniu 8.06.2017 na stadionie "Kuźniczka" w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się zawody finałowe Wojewódzkiej Licealiady w Lekkoatletyce. Doskonale spisali się w imprezie reprezentanci Żeglugi sięgając w kilku konkurencjach po najwyższe laury. 

Mistrzem Opolszczyzny w biegu na 110 m. przez płotki został Jakub Bujak z klasy I TSI, który pobił swój rekord życiowy osiągając doskonały czas 14,55 s. Kuba sięgnął również po złoto w skoku wzwyż. 
Brązowy medal w skoku wzwyż zdobył  Michał Marcyniuk z klasy II PT.
Srebrny medal w biegu 4x100 m. zdobyła "żeglugowa" sztafeta w składzie: Kewin Nammert, Szymon Jasiulek, Dawid Zając i Jakub Bujak.

Opiekun drużyny: Andrzej Sitek

SUKCESY UCZNIÓW ŻEGLUGI W FINAŁACH MISTRZOSTW POWIATU W LEKKOATLETYCE

W dniu 30.05.2017 na stadionie "Kuźniczka" w Kędzierzynie-Koźlu rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego w lekkiej atletyce. Impreza była jednocześnie eliminacją do Finałów Wojewódzkich.  Doskonale spisali się w mistrzostwach uczniowie Żeglugi, którzy zajęli odpowiednio:

1 miejsce w biegu na 800 m. Patryk Kowarsz
1 miejsce w skoku wzwyż Jakub Bujak
1 miejsce w biegu na 110 m. przez płotki Jakub Bujak
3 miejsce w skoku wzwyż Michał Marcyniuk
1 miejsce w biegu na 100 m. Szymon Jasiulek
1 miejsce w sztafecie 4x100 m. J. Bujak, S. Jasiulek, D. Zając, K. Nammert

Po sukcesach na wodzie nastał czas sukcesów na lądzie.

Opiekun: Andrzej Sitek

FINAŁ MISTRZOSTW POWIATU W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ AMATORÓW

W dniu 24.05.2017 rozegrano na szkolnym boisku Żeglugi Finał Mistrzostw Powiatu w siatkówce plażowej amatorów. Naszą szkołę reprezentowała para uczniów z klasy I TI Wojciech Gabryś i Dawid Wydra. Do rywalizacji oprócz Żeglugi stanęli uczniowie I LO, II LO oraz Budowlanki. Tylko dwie najlepsze pary z tych zawodów mogły awansować do Finału Wojewódzkiego. Nasi chłopcy dzielnie wywiązali się z zadania i zdobyli srebrne medale ulegając w tie breaku drużynie II LO. Finał Wojewódzki odbędzie się 12.06.2017 na boiskach stadionu "Kuźniczka". Mamy nadzieję, że nasi reprezentanci obronią tytuł mistrzowski sprzed roku, który wywalczyli Bartek Parfanowicz i Janek Śliwak z klasy II TI1.

UCZNIOWIE II PT FINALISTAMI W DWÓCH KONKURSACH

W dniu 11 maja 2017 uczniowie II PT w składzie Kacper BURBAN, Dennis ZEMEŁKA, Andrzej SZAFARCZYK, Jakub KULIK i Michał MARCYNIUK wzięli udział w prezentacji projektu jaki ogłosiła Firma SOLARIS z Opola, która produkuje Quady.  Konkurs był ogłoszony w lutym tego roku, a tematem było zaprojektowanie instalacji oszczędzającej ciepło w procesie wygrzewania i suszenia elementów konstrukcji Quadów w piecach komorowych. Okazało się , że pomysł jaki zaproponowali nasi uczniowie zasłużył na to aby startowali w finale tego konkursu. Należy dodać, iż startowało 28 szkół średnich. Do finału dostało się 6 szkół, które w piątek 27 maja będą walczyć o I-sze miejsce. Grupą tą opiekują się I.MRÓWKA i Z.KAPELAN. Życzymy im powodzenia w finale.

Drugi konkurs w jakim brali udział chłopcy z II PT, to VI Ogólnopolski Konkurs Maszyn Wodnych, którego eliminacje do finału odbyły się  w Krapkowicach. Startowały dwie nasze drużyny w kategorii wydajności i mocy. Grupa „mocy” reprezentowana przez Sebastiana DERKACZA i Dennisa ZEMEŁKĘ zajęła 7 miejsce, ale grupa „wydajności” reprezentowana przez Kubę KULIKA i Szymona CHODURĘ zajęła 3 miejsce i zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się w Piasecznie w dniu 28 maja 2017. Gratulujemy i trzymamy za nich kciuki.

Należy dodać , iż poproszono nas o zorganizowanie eliminacji Konkursu Maszyn Wiatrowych , który odbywa się zawsze jesienią każdego roku. Rozważymy propozycję i powiadomimy Was.

 

PARTNERZY ŻEGLUGI

...

BIP