SUKCES NASZEGO UCZNIA

W piątek 13. października o godzinie 13.13 Mateusz Wicik z kl. 2ti zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim zorganizowanym przez  XIII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Trzynastka, w tym przypadku, okazała się dla Mateusza szczęśliwa. Jego esej pod tytułem "Nic dwa razy się nie zdarza" został doceniony przez szacowne jury. Wręczenie nagród odbyło się na uroczystej gali zorganizowanej w Auli Ignatianum w samym sercu Krakowa.

Gratulujemy!

UCZNIOWIE ŻEGLUGI FINALISTAMI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Uczniowie Żeglugi po raz kolejny pokazali, że są utalentowani na wielu płaszczyznach. Tym razem wszystkie trzy pierwsze miejsca w ogólnopolskim konkursie fotograficznym pt. "Gdy pytasz mnie, czym jest ojczyzna..." przyznano właśnie naszym uczniom:

I miejsce - Natalia Laska

II miejsce - Kacper Gacek

III miejsce - Michał Orzech

Jesteśmy z nich bardzo dumni, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE

I udało się kolejny raz. Uczniowie Żeglugi stali się mistrzami województwa w dzieleniu się krwią – już po raz trzeci wygrali turniej wojewódzki „Młoda Krew Ratuje życie”. Była to już czternasta edycja tej jakże bezcennej akcji. Uczniowie zostali nagrodzeni na uroczystej gali, która odbyła się 6 września (poniedziałek) w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu. Wręczono piękne puchary oraz nagrody. Trofea były dwa i obydwa za pierwsze miejsce. Żeglugowcy w przeciągu ostatniego roku szkolnego oddali ponad 111 litrów krwi – i tak zdobyli pierwsze miejsce we wskaźniku ilości oddanej krwi. Był to najlepszy wynik ze wszystkich szkół w województwie opolskim. Ale podium zdobyli jeszcze w tak zwanym wskaźniku aktywności – czyli ilości krwi oddanej na każdego dorosłego ucznia szkoły – tutaj padł wynik 718 ml krwi. Ten wynik także przyniósł uczniom Żeglugi pierwsze miejsce „na pudle”. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego zwycięstwa. Nie da się wyprodukować krwi w fabryce – ale można ją oddać decyzją serca. Dziękujemy drodzy uczniowie Żeglugi za wasze duże serca.

FINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W SIATKÓWCE PLAŻOWE AMATORÓW 2017

W dniu 12.06.2017 na stadionie "Kużniczka" w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Turniej Finałowy Wojewódzkiej Licealiady w Siatkówce Plażowej Amatorów. W zawodach mieli prawo brać jedynie udział uczniowie, którzy nie posiadają aktualnej licencji PZPS i OZPS. Każdy powiat miały prawo reprezentować jedynie dwie pary wyłonione wcześniej w eliminacjach. Żeglugę reprezentowali uczniowie klasy I TI: Wojciech Gabryś i Dawid Wydra, którzy wcześniej wygrali eliminacje szkolne, a później sięgnęli po srebro w powiecie. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze w rywalizacji ze znacznie starszymi i doświadczonymi parami i sięgnęli po SREBRNY MEDAL MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA !!! Wojtek i Dawid musieli w zawodach uznać jedynie wyższość pary z II LO z Kędzierzyna, pozostawiając w pokonanym polu drużyny ze Strzelec Opolskich i Nysy. Gratulujemy!

FINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W LEKKIEJ ATLETYCE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

W dniu 8.06.2017 na stadionie "Kuźniczka" w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się zawody finałowe Wojewódzkiej Licealiady w Lekkoatletyce. Doskonale spisali się w imprezie reprezentanci Żeglugi sięgając w kilku konkurencjach po najwyższe laury.

Mistrzem Opolszczyzny w biegu na 110 m. przez płotki został Jakub Bujak z klasy I TSI, który pobił swój rekord życiowy osiągając doskonały czas 14,55 s. Kuba sięgnął również po złoto w skoku wzwyż.
Brązowy medal w skoku wzwyż zdobył  Michał Marcyniuk z klasy II PT.
Srebrny medal w biegu 4x100 m. zdobyła "żeglugowa" sztafeta w składzie: Kewin Nammert, Szymon Jasiulek, Dawid Zając i Jakub Bujak.

Opiekun drużyny: Andrzej Sitek