Tytuł Mistrza Trzeci raz dla Żeglugi

Tytuł Mistrza już trzeci raz dla "Żeglugi"

Tylko dwie bramki, strzelone w finałowym turnieju, wystarczyły drużynie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej do wywalczenia mistrzostw powiatu.

Żegluga, jako obrońca mistrzowskiego trofeum, była faworytem tegorocznego finału, jednak mocny skład miały również inne zespoły.
W pierwszym meczu reprezentacja ZSTiO z Azotów pokonała 2:0 II LO, ale później uległa ZSŻŚ 0:1 oraz ZS z Komarna 1:2.

Stwarzaliśmy sporo sytuacji do strzelenia bramek, lecz nie trafiliśmy do siatki i dlatego takie miejsce a nie inne zajęliśmy- powiedział opiekun drużyny Azotów, Witosław Iwanejko.

Żegluga, jak przystało na obrońcę trofeum, kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa, choć były to minimalne wygrane. Królem strzelców turnieju mógł zostać Michał Gniatkowski, który nie wykorzystał kilku bardzo dogodnych okazji bramkowych.

"Jakoś tak nie wychodziło, ale ważne, że wygraliśmy. W następnych zawodach postaram się pokazać, że jestem skutecznym napastnikiem" zapowiedział Michał Gniatkowski.

W spotkaniu z zawodnikami z Komorna zwycięstwo 1:0. Żegludze zapewnił gol Sebastian Stachura, natomiast jedynego gola w meczu z Azotami zdobył Łukasz Samborski. Bez bramkowy remis z II LO dał Żegludze 3 z rzędu tytuł mistrzów powiatu. Drugie miejsce wywalczyło liceum z Kędzierzyna,
a trzecia była szkołą z Komorna.

"Teraz próbujemy przedrzeć się do finału wojewódzkiego, żeby w przyszłym roku z naszego powiatu mogły startować 2 zespoły na szczeblu wojewódzkim" zapowiedział opiekun zespołu, Andrzej Zając.  Zespół Żeglugi grał w składzie :

·         Paweł Kania

·         Tomasz Wilk