UCZNIOWIE II PT FINALISTAMI W DWÓCH KONKURSACH

W dniu 11 maja 2017 uczniowie II PT w składzie Kacper BURBAN, Dennis ZEMEŁKA, Andrzej SZAFARCZYK, Jakub KULIK i Michał MARCYNIUK wzięli udział w prezentacji projektu jaki ogłosiła Firma SOLARIS z Opola, która produkuje Quady.  Konkurs był ogłoszony w lutym tego roku, a tematem było zaprojektowanie instalacji oszczędzającej ciepło w procesie wygrzewania i suszenia elementów konstrukcji Quadów w piecach komorowych. Okazało się , że pomysł jaki zaproponowali nasi uczniowie zasłużył na to aby startowali w finale tego konkursu. Należy dodać, iż startowało 28 szkół średnich. Do finału dostało się 6 szkół, które w piątek 27 maja będą walczyć o I-sze miejsce. Grupą tą opiekują się I.MRÓWKA i Z.KAPELAN. Życzymy im powodzenia w finale.

Drugi konkurs w jakim brali udział chłopcy z II PT, to VI Ogólnopolski Konkurs Maszyn Wodnych, którego eliminacje do finału odbyły się  w Krapkowicach. Startowały dwie nasze drużyny w kategorii wydajności i mocy. Grupa „mocy” reprezentowana przez Sebastiana DERKACZA i Dennisa ZEMEŁKĘ zajęła 7 miejsce, ale grupa „wydajności” reprezentowana przez Kubę KULIKA i Szymona CHODURĘ zajęła 3 miejsce i zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się w Piasecznie w dniu 28 maja 2017. Gratulujemy i trzymamy za nich kciuki.

Należy dodać , iż poproszono nas o zorganizowanie eliminacji Konkursu Maszyn Wiatrowych , który odbywa się zawsze jesienią każdego roku. Rozważymy propozycję i powiadomimy Was.