SUKCES JAKUBA

Miło nam poinformować, że uczeń klasy II TSI Jakub Bujak został laureatem Wojewódzkiego Plebiscytu Szkolnego Związku Sportowego na Najlepszego Ucznia-Sportowca. Przypomnijmy, że Kuba w poprzednim roku osiągnął znakomite wyniki sportowe. Dwukrotnie zdobywał Klubowe Mistrzostwo Polski Juniorów w Skoku Wzwyż (na hali i na stadionie otwartym) oraz dwukrotnie Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Wojewódzkiej Licealiady w Lekkoatletyce. Siódme miejsce jest wysokim osiągnięciem lecz władze SZS w Opolu oceniając dorobek Kuby wzięły pod uwagę jedynie wyniki w zawodach szkolnych a pominęły medale Mistrzostw Polski zdobyte w barwach MMKS Kędzierzyn-Koźle. Trochę szkoda bo gdyby wziąć całokształt zeszłorocznych dokonań to Jakub był w tym Plebiscycie bezkonkurencyjny. Należy dodać, że nasz uczeń jest członkiem ścisłej Kadry Polski i przez ferie będzie przygotowywał się z nią w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale do kolejnych startów. Trenerem Kuby jest Pan Andrzej Saczko z Gimnazjum nr 1 z Koźla. Życzymy Jakubowi w kolejnym sezonie równie udanych wyników i oby kontuzje omijały go szerokim łukiem.