LEKKOATLETYCZNY SUKCES

Wczoraj, tj. 6.06.2018r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce w Opolu. Przywiozła przysłowiowy worek medali – trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy krążek. Jakub Bujak wygrał konkurs skoku wzwyż, 110 m ppł i był członkiem zwycięskiej sztafety 4x100m. Oprócz niego w sztafecie pobiegli: Kamil Bienek, Kevin Gołombek (drugi indywidualnie w konkursie skoku wzwyż) i Karol Kornaś. Ten ostatni zdobył dla Żeglugi jeszcze dwa medale – srebrny na 100m w biegu indywidualnym i brąz na 200m. Naszą szkołę godnie zaprezentował też Jakub Gojło, który w biegu na 800m uplasował sie na 7 miejscu w województwie.

SUKCES NASZYCH ZAWODNIKÓW W POWIATOWEJ LICEALIADZIE

W finale Powiatowej Licealiady, która odbyła sie 23 maja na Stadionie Kuźniczka nasi zawodnicy uzyskali następujące miejsca, awansując tym samym do finału wojewódzkiego:
Jakub Bujak - I miejsce w skoku wzwyż oraz I miejsce w biegu przez płotki na 110 metrów
Karol Kornoś - I miejsce w biegu na 100 m. oraz I miejsce w biegu na 200 m.
Kamil Bienek - III miejsce w biegu na 200 m.
Kevin Gołombek - III miejsce w skoku wzwyż
Klaudia Pałosz - III miejsce w skoku w dal
II miejsce w sztafecie 4 x 100 m. zajęli: Kamil Bienek, Kuba Bujak, Kevin Gołombek i Karol Kornaś.
Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za finał wojewódzki.

SULEJMAN ROMAŃCZYK MISTRZEM POLSKI W TAEKWON-DO

Z radością i dumą informujemy , że uczeń klasy III Ż Sulejman Romańczyk został Mistrzem  Polski Juniorów w Taekwon-Do. Zawody odbyły się w Kaliszu w dniu 28.04.2018. Sulejman wywalczył również srebrny medal w kata. Ogromne gratulacje !!!

ŻEGLUGA W BLASKU BRĄZU

W dniu 21.03.2018 w hali MOSiR w Kędzierzynie-Koźlu odbył się turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych siatkarskich drużyn ze szkół średnich Opolszczyzny.
Zdominowali go siatkarze z kozielskiego ogólniaka, którzy wygrali wszystkie mecze. Kozielscy licealiści wyprzedzili Zespół Szkół i Placówek Oświatowych „Rolnik” z Nysy.
Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja kozielskiej „Żeglugi” . Stawkę zamknęła ekipa Diecezjalnego Liceum Humanistycznego z Nysy.
Dla Żeglugi trzecie miejsce w województwie jest dużym sukcesem, gdyż przyszło nam się zmierzyć z naprawdę wymagającymi rywalami z klas sportowych o profilu siatkarskim oraz z uczniami Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Można powiedzieć, że ten brązowy medal jest dla nas jak złoto.
Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Dominik Koliński, Jakub Szczucki, Janek Śliwak, Wojciech Gabryś, Bartek Lukaj, Paweł Niedziałkowski, Jakub Ochocki, Aron Cielontko, Jakub Górecki, Jakub Jelito, Adam Starczewski, Jakub Brdękiewicz i Dawid Wydra.

II MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

Po wygranej w powiecie przyszedł czas na kolejny sukces. Tym razem nasza reprezentacja w składzie: Szymon Jasiulek, Dawid Zajac, Karol Kornaś, Denis Kupka, Mateusz Wiśniewski, Patryk Barbahowski, Joachim Bustrycki, Rafał Kral, Marcin Waligóra, Paweł Baśnik, Jakub Halusiak, Kamil Bieniek, Fabian Piechulek, Dominik Szubert i Jakub Osiak zdobyła II miejsce w pólfinale województwa w Piłce Ręcznej Chłopców, który odbył się 27.02.2018 w Zawadzkim. Z niecierpliwością czekamy na finał.