DLA NIEPODLEGŁEJ

Uczniowie Żeglugi zajęli II miejsce w zawodach strzeleckich „Dla Niepodległej” w klasyfikacji drużynowej chłopców.

ŻEGLUGA DRUŻYNOWYM MISTRZEM WOJEWÓDZTWA W LEKKOATLETYCE !!!

W dniu 3.10.2018 na stadionie "Kuźniczka" w Kędzierzynie odbył się Finał Drużynowych Mistrzostw Województwa Dziewcząt i Chłopców w Lekkoatletyce. Zawody odbyły się dzięki staraniom nauczycieli wychowania fizycznego z "Żeglugi", którym udało się namówić włodarzy Szkolnego Związku Sportowego w Opolu, aby po kilkunastu latach przerwy reaktywować imprezę. Niegdyś "Żegluga" była w województwie lekkoatletyczną potęgą. W latach siedemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia na stadionach i bieżniach Opolszczyzny oraz całego kraju wygrywaliśmy prawie wszystko co się dało. Nasi lekkoatleci byli reprezentantami kraju, a nawet uczestnikami Igrzysk Olimpijskich. O potędze szkoły stanowił między innymi Pan Andrzej Saczko - wtedy wybitny lekkoatleta, a teraz wybitny trener w Publicznej Szkole nr 12 w Koźlu. Wielu wspaniałych lekkoatletów, których wyszkolił Pan Andrzej jest teraz w murach "Żeglugi", na czele z wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski - Jakubem Bujakiem. Należy też przy tej okazji wspomnieć o latach dziewięćdziesiątych, w których opiekę nad królową sportu sprawował w naszej szkole Pan Tadeusz Dziubek. Nie było wtedy na jego podopiecznych siły. Rokrocznie złoto w drużynówce i w przełajach stawało się łupem "Żeglugi".

I tak też stało się dzisiaj. Nasi uczniowie nawiązali do tych wspaniałych lat i zwyciężyli w całych zawodach zdobywając złote medale. Pokonaliśmy ze sporą przewagą zespoły z Olesna, Nysy, Strzelec Opolskich oraz szkoły naszego powiatu: I LO i Budowlankę.

Złota drużyna wystąpiła w składzie: Bienek Kamil (200m, 4x100m), Brzezinka Robert (100 m), Bujak Jakub (skok wzwyż), Cech Remigiusz (pchnięcie kulą), Gołombek Kewin (skok wzwyż, 4x100m), Jasiulek Szymon (100m, 4x100m), Kałwak Michał (1500m), Kłek Jan (200m), Kornaś Karol (100m, 4x100m), Marcyniuk Michał (skok wzwyż), Zając Dawid (200m, 4x100m), Ziober Jan (800m), Zygmund Alan (pchnięcie kulą).

Trzeba podkreślić, że ten sukces nie byłby możliwy bez wspomnianego trenera Andrzeja Saczko oraz wszystkich wuefistów "Żeglugi", którzy swoją codzienną pracą dbają o podtrzymanie wysokiej formy sportowej naszych reprezentantów. Szczególne podziękowania należą się Panu Zbigniewowi Urychowi, który z ramienia Szkolnego Związku Sportowego koordynował przygotowaniami i przebiegiem imprezy, a także klasie III TSI, która prowadziła biuro zawodów i pomagała sędziom w przeprowadzeniu poszczególnych konkurencji.

LEKKOATLETYCZNY SUKCES

Wczoraj, tj. 6.06.2018r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce w Opolu. Przywiozła przysłowiowy worek medali – trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy krążek. Jakub Bujak wygrał konkurs skoku wzwyż, 110 m ppł i był członkiem zwycięskiej sztafety 4x100m. Oprócz niego w sztafecie pobiegli: Kamil Bienek, Kevin Gołombek (drugi indywidualnie w konkursie skoku wzwyż) i Karol Kornaś. Ten ostatni zdobył dla Żeglugi jeszcze dwa medale – srebrny na 100m w biegu indywidualnym i brąz na 200m. Naszą szkołę godnie zaprezentował też Jakub Gojło, który w biegu na 800m uplasował sie na 7 miejscu w województwie.

SUKCES NASZYCH ZAWODNIKÓW W POWIATOWEJ LICEALIADZIE

W finale Powiatowej Licealiady, która odbyła sie 23 maja na Stadionie Kuźniczka nasi zawodnicy uzyskali następujące miejsca, awansując tym samym do finału wojewódzkiego:
Jakub Bujak - I miejsce w skoku wzwyż oraz I miejsce w biegu przez płotki na 110 metrów
Karol Kornoś - I miejsce w biegu na 100 m. oraz I miejsce w biegu na 200 m.
Kamil Bienek - III miejsce w biegu na 200 m.
Kevin Gołombek - III miejsce w skoku wzwyż
Klaudia Pałosz - III miejsce w skoku w dal
II miejsce w sztafecie 4 x 100 m. zajęli: Kamil Bienek, Kuba Bujak, Kevin Gołombek i Karol Kornaś.
Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za finał wojewódzki.

SULEJMAN ROMAŃCZYK MISTRZEM POLSKI W TAEKWON-DO

Z radością i dumą informujemy , że uczeń klasy III Ż Sulejman Romańczyk został Mistrzem  Polski Juniorów w Taekwon-Do. Zawody odbyły się w Kaliszu w dniu 28.04.2018. Sulejman wywalczył również srebrny medal w kata. Ogromne gratulacje !!!