PROJEKTY STOWARZYSZENIA

PRZEDSTAWIENIE ŻEGLUGOWY ŚWIAT FANTASY 3 - 2019

Kolejny raz w Naszej szkole odbył się "Żeglugowy Świat Fantasy 3". W nietypowy sposób zachęcaliśmy uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej do wstąpienia w Nasze szeregi. Nietypowy, dlatego, że wystawiliśmy dla Naszych gości przedstawienie, dzięki któremu przenieśliśmy się w świat magii i czarów, które jak się okazało - nie są konieczne, by szkoła była wyjątkowa.


 

PRZEDSTAWIENIE ŻEGLUGOWY ŚWIAT FANTASY 2

Hogwart przestaje istnieć zniszczony przez Lorda Voldemorta. Nauczyciele opuszczają siedzibę, uczniowie wracają do domów. Każdy z nich może zająć się magią na własną rękę, ale czy to bezpieczne? Przecież nie ukończyli edukacji. Co zrobić, gdy nasz Hogwart przestaje istnieć? Gdzie się udać po radę, po wiedzę? Co począć ze zrodzonymi w szkole magii przyjaźniami? McGonagall radzi trojgu przyjaciołom – Harry’emu, Hermionie i Ronowi szukać odpowiedzi w pozostałych w zgliszczach książkach. Znaleziony dziennik dawnego badacza szkół mugolskich odsyła paczkę do tajemniczej „Żeglugi”, gdzie dyrektorem jest Jack Sparrow, a nauczyciele posiadają niezwykłe umiejętności…


WSPIERAMY FUNDACJĘ "W ZWIAZKU Z RAKIEM" - 10.03.2018


ŻEGLUGOWE KABARETY

Dnia 17.12.2017 w naszej szkole odbyły się przeglądy amatorskich kabaretów. Wśród nich kilka występów mieli uczniowie Żeglugi. Zapraszamy do obejrzenia ich śmiesznych przedstawień :-)


POMAGAMY GOSI

   


PRZEDSTAWIENIE FANTASY 

Uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu wraz z Orkiestrą Szkolną wystawili wyjątkowy spektakl „Żeglugowy Świat Fantasy” który mogli obejrzeć gimnazjaliści na deskach Domu Kultury „Chemik” i Twierdza. Na scenie można było zobaczyć razem postacie wydawałoby się zupełnie z „innych bajek”: tolkienowskie hobbity i elfy, postaci z Gwiezdnych Wojen, czy też Harrego Pottera. W ostatniej scenie Lord Vader starł się z Gandalfem. Oczywiście dobro zwyciężyło…

Równie ważną częścią przedstawienia była muzyka w wykonaniu orkiestry pod dyrekcją Krzysztofa Ligenzy działającej przy szkole, która dała koncert muzyki filmowej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


KOBIETA W SZTUCE - KONCERT Z OKAZJI DNIA KOBIET

8 marca 2017 r. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Żeglugi zorganizował jedyny w swoim rodzaju koncert pn. Kobieta w Sztuce. 
 
Wydarzenie to obok, którego nie sposób było przejść obojętnie obfitowało w różne oblicza sztuki, od muzyki poprzez obraz do poezji. Swój wyjątkowy Dzień - Dzień Kobiet - Panie i zaproszeni goście świętowali w kinie Chemik
Zagrała Nasza Orkiestra Dęta z "Żeglugi" oraz przybyli, zagraniczni goście. - Gwiazdą była Narodowa Orkiestra Republiki Białorusi, która dała jedyny koncert w Polsce, Niezwykły kunszt muzyczny tej orkiestry dodatkowo wzbogacony był występami solistów, których operowe głosy rozmiękczały serca Naszych Pań i gości. Wszystkie prezentowane utwory wzbudzały zachwyt publiczności, a popisy instrumentalne solistów, w tym niesamowite wykonania muzyczne na bałałajce, wywoływały burzę oklasków. Koncert podzielony był na trzy części. Występy Orkiestry Białorusi wraz z solistami, potem wystąpili lokalni artyści oraz młodzież Naszej Szkoły recytując poezję, a w ostatniej części nastąpiło połączenie dwóch orkiestr z wokalem Roberta Pisuli, którymi miał przyjemność dyrygować Krzysztof Ligenza, 
 
Białoruskich gości nie zabrakło też wśród publiczności. Swoją obecnością zaszczycił nas Ambasador Republiki Białorusi oraz Attache Obrony. Wśród widzów znaleźli się również przedstawiciele władz miasta i powiatu. Projekt "Kobieta w sztuce", zachwycał nie tylko muzycznie, ale również ukazywał piękno kobiet w malarstwie i słowie. Dziękujemy organizatorom koncertu za dostarczenie Wszystkim niesamowitych doznań i wrażeń oraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmów z tego wydarzenia.
 

BAJKA Z ŻEGLUGĄ 2016

Żegluga to nie tylko szkoła, ale przede wszystkim nasze życie – udowodniliśmy nie raz, że wyjątkowa szkoła robi wyjątkowe rzeczy. Celebracja Dnia Bajki w żegludze miała miejsce pierwszy raz rok temu. Wtedy była to tylko mała próba naszych możliwości scenicznych przedstawionych na sali gimnastycznej naszej placówki. Mimo małych funduszy i nikłego doświadczenia osiągnęliśmy swój cel – dzieci były zachwycone! Przedstawienie pt.” Poplątane bajki” tak przypadło do gustu widzom ze nie mogliśmy im odmówić kolejnego, równie poplątanego przedstawienia.
 
 Dzięki „Miejskiemu programowi Regrantingowemu 2016” realizowanemu ze środków Gminy Kędzierzyn Koźle, a także z inicjatywy Stowarzyszenia Sympatyków Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte „Żegluga - Koźle” mogliśmy pozwolić sobie na zakup przepięknych strojów, bajecznych dekoracji. Scenariusz bajki to głownie dzieło naszych uczniów i opiekunów przedsięwzięcia – wspaniałych Pań: Magdaleny Benek i Honoraty Czech-Kulla. 
 
Spektakl podbił serca dzieci i to dwukrotnie – w dniu 25.11.2016 w kinie Twierdza oraz w dniu 28.11.2016 w Domu Kultury Lech. Były to pierwsze przedstawienia na tak wielką skalę, co spowodowało wielki stres, lecz bajkowy klimat udzielił się również nam – aktorzy, orkiestra, wokaliści w pełni wczuli się w magiczną atmosferę Krainy Lodu. Dzieci brały aktywny udział w widowisku, chętnie śpiewały znane piosenki, a nawet pomagały aktorom w ich zmaganiach! 
 
Orkiestra specjalnie do przedstawienia zaaranżowała nowe piosenki, a wokaliści, pod opieką Pana Mateusza Garncarczyka  przygotowali piękny popis wokalny. Nie było łatwo, gdyż próby kosztowały nas sporo czasu i energii, lecz dziecięce uśmiechy i okrzyki widowni wynagrodziły nam cały trud włożony w spektakl, i wprowadziły wszystkich w pozytywny nastrój – mamy tę moc!
 

2 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH 2016

Publiczność wiedziała, że będzie warto, więc bezpłatne wejściówki rozeszły się błyskawicznie. Niedziela była w Kędzierzynie-Koźlu kulminacyjnym dniem drugich już Międzynarodowych Spotkań  Orkiestr Dętych. Hala Azoty podczas kilkugodzinnego show pękała w szwach.

Gospodarzem imprezy był Zespół Szkół Żeglugi Śródladowej z Młodzieżową Orkiestrą Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej i to ona wystąpiła ostatnia. Wcześniej publiczności zaprezentowały się Band of Liberaton z Holandii, Hussards Band z Węgier, Fanfares of Lviv z Ukrainy, Bersaglieri from Sicily z Włoch, a także Reprezentacyjna Orkiestra Straży Granicznej z Nowego Sącza i Pipes & Drums z Częstochowy. W wielkim finale mogliśmy oglądać ponad 300 muzyków, którzy wraz z mistrzem fletni Pana Edwardem Simoni, wykonali wspólny utwór, którego atmosferę dodatkowo podgrzały wybuchy ogni i fajerwerków.
 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

ŻEGLUGOWY ŚWIAT BAJEK 2015

Czwartek 5.11.2015r był w naszej szkole dniem wyjątkowym - wizytę złożyły nam znane, bajkowe postaci. 5 listopada jest bowiem Światowym Dniem Bajki. Z tej okazji zaprosiliśmy przedszkolaki oraz uczniów szkoły podstawowej  na przedstawienie pt. "Poplątane Bajki".

Bajki faktycznie były poplątane. Spotykały się tam takie postaci jak Wróżka z pomocnicami, Kopciuszek, Śpiąca Królewna, Różowa Pantera, Baba Jaga, Jaś i Małgosia, Król Lew, Czerwony Kapturek oraz Krasnal. Przedstawienie miało bawić, uczyć, a po nim dzieci miały okazję zagrać razem z naszą szkolną orkiestrą.

Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało. Jest nam bardzo miło i mamy nadzieję, że zobaczymy się raz jeszcze!

 

PARTNERZY ŻEGLUGI

...

BIP