ŻEGLUGA W PÓŁFINAŁACH PIX PROGRAMING CHALLEGE 2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasi uczniowie, Jakub Zbroiński i Michał Smaluch dostali się do półfinału informatycznego konkursu PiX2019 Programming Challenge. Już dziś serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach.

Znalezione obrazy dla zapytania pix programing challenge

ANIA GLOMBITZA Z KL I Ż FINALISTKĄ XXV EDYCJI KONKURSU RECYTATORSKIEGO W JĘZYKU NIEMIECKIM „JUGEND TRÄGT GEDICHTE VOR”

Dnia 12.06.2019 w teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbył się finał XXV edycji konkursu recytatorskiego w języku niemieckim „Jugend trägt Gedichte vor”. Ania Glombitza, uczennica klasy Iż, która pomyślnie przeszła etap miejski i gminny znalazła się w gronie najlepszych recytatorów w języku niemieckim w naszym województwie. Patronem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Gościem specjalnym była konsul Republiki Federalnej Niemiec pani Birgit Fisel-Rösle.

CERTYFIKATY CISCO

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w ramach Lokalnej Akademii Cisco klasa 3i otrzymała certyfikaty ukończenia kursu IT Essetials. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że nowe zdobyte umiejętności zwiększą ich atrakcyjność na rynku pracy. 

 

SUKCES NASZYCH AKTORÓW

Matury maturami, ale w Żegludze nie zapominamy o tym, że maj to miesiąc miłości i dlatego przygotowaliśmy spektakl pod tytułem: „Trochę o miłości”. 
Tekst sztuki to współczesna wersja „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry. W przedstawieniu wystąpili: Kalina Jasek, Julia Cholewa, Dominik Karpiński, Michał Orzech i Jakub Żołowicz. Scenariusz napisała pani Agata Bryłka, a scenografię przygotowała pani Honorata Czech- Kulla. Nagraniem przedstawienia i dźwiękiem zajęli się : Kamil Pietczyk, Michał Smaluch i Mateusz Liszewski. 
Premiera miała miejsce w Domu Dziennego Pobytu „Magnolia” w Kędzierzynie- Koźlu.
Miło nam poinformować, że spektakl został także wyróżniony pierwszą nagrodą w konkursie: „Śluby panieńskie” w naszej szkole, zorganizowanym przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom z Warszawy. 

OPOLSKI FESTIWAL NAUKI

W dniu 14.05.2018 na Uniwersytecie Opolskim odbył się Opolski Festiwal Nauki w którym nasi uczniowie Szymon Chodura, Dawid Bienia z III PT oraz Mikołaj Turczyniewicz z II PT zajęli pierwsze miejsce w grupie Mat-Fiz-Info w śród szkół średnich Opolszczyzny. Grupę prowadził Pan Zbigniew Kapelan.

PARTNERZY ŻEGLUGI

...

BIP