MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE

I udało się kolejny raz. Uczniowie Żeglugi stali się mistrzami województwa w dzieleniu się krwią – już po raz trzeci wygrali turniej wojewódzki „Młoda Krew Ratuje życie”. Była to już czternasta edycja tej jakże bezcennej akcji. Uczniowie zostali nagrodzeni na uroczystej gali, która odbyła się 6 września (poniedziałek) w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu. Wręczono piękne puchary oraz nagrody. Trofea były dwa i obydwa za pierwsze miejsce. Żeglugowcy w przeciągu ostatniego roku szkolnego oddali ponad 111 litrów krwi – i tak zdobyli pierwsze miejsce we wskaźniku ilości oddanej krwi. Był to najlepszy wynik ze wszystkich szkół w województwie opolskim. Ale podium zdobyli jeszcze w tak zwanym wskaźniku aktywności – czyli ilości krwi oddanej na każdego dorosłego ucznia szkoły – tutaj padł wynik 718 ml krwi. Ten wynik także przyniósł uczniom Żeglugi pierwsze miejsce „na pudle”. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego zwycięstwa. Nie da się wyprodukować krwi w fabryce – ale można ją oddać decyzją serca. Dziękujemy drodzy uczniowie Żeglugi za wasze duże serca.