CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 08.01.2018r. W godzinach rannych poszliśmy czytać bajkę pt. ”Zima” z Kubusiem Puchatkiem dzieciom z grupy Misie Publicznego Przedszkola nr 15 w Kędzierzynie -Koźlu, a popołudniu w Dziecięcym Szpitalu . Dzieci i mali pacjenci ochoczo słuchali bajki, zadawały pytania i rozmawiały z naszymi wolontariuszkami.
   Na koniec wspólnie wykonaliśmy prace plastyczne z bałwankami techniką lawowania w przedszkolu natomiast w szpitalu mali pacjenci wyklejali bałwanki z płatków kosmetycznych (ograniczeni byliśmy specyfiką placówki). Prace nawiązywały do treści czytanej bajki, były odważne i kolorowe ponieważ powstały bałwanki różowe, zielone i granatowe. Wyobraźnia dziecięca nie miała granic.
   To był naprawdę mile spędzony czas, na pewno będziemy odwiedzać maluchy częściej.