ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie dnia 4 października. Ustanowiony jest w celu zmiany zachowania i stosunku ludzi do zwierząt i uświadomienia człowiekowi, że zwierzę to istota żywa, czująca, która także ma swoje prawa. Cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w tym roku postanowił pomóc podopiecznym „Przytuliska dla zwierząt w Dębowej”.

PRZYTULISKO DLA ZWIERZĄT   W DĘBOWEJ

Przytulisko zostało założone w 2015 roku przez pana Bernarda Bresslera. Obecnie w przytulisku przebywa 37 psów i 25 kotów.

Wolontariat szkolny prosi wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców o przyłączenie się do akcji pomocy dla zwierząt: psów, kotów oraz koni. Rzeczy można przynosić do Biblioteki Szkolnej.

Zbieramy podstawowe rzeczy:
  • suchą karmę  i puszki dla psów oraz kotów
  • smycze i obroże dla psów
  • zabawki dla psów i kotów
  • koce dla zwierząt na zimę
  • marchew i suchy chleb dla koni
Akcja trwa do 31 października 2016 roku

Znalezione obrazy dla zapytania pomoc dla zwierząt
Organizatorzy:
Pani Honorata Czech- Kulla i pani Violetta Bochynek