ŻEGLUGOWY ŚWIAT BAJEK 2016

Żegluga to nie tylko szkoła, ale przede wszystkim nasze życie – udowodniliśmy nie raz, że wyjątkowa szkoła robi wyjątkowe rzeczy. Celebracja Dnia Bajki w żegludze miała miejsce pierwszy raz rok temu. Wtedy była to tylko mała próba naszych możliwości scenicznych przedstawionych na sali gimnastycznej naszej placówki. Mimo małych funduszy i nikłego doświadczenia osiągnęliśmy swój cel – dzieci były zachwycone! Przedstawienie pt.” Poplątane bajki” tak przypadło do gustu widzom ze nie mogliśmy im odmówić kolejnego, równie poplątanego przedstawienia.

Dzięki „Miejskiemu programowi Regrantingowemu 2016” realizowanemu ze środków Gminy Kędzierzyn Koźle, a także z inicjatywy Stowarzyszenia Sympatyków Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte „Żegluga - Koźle” mogliśmy pozwolić sobie na zakup przepięknych strojów, bajecznych dekoracji. Scenariusz bajki to głownie dzieło naszych uczniów i opiekunów przedsięwzięcia – wspaniałych Pań: Magdaleny Benek i Honoraty Czech-Kulla.

Spektakl podbił serca dzieci i to dwukrotnie – w dniu 25.11.2016 w kinie Twierdza oraz w dniu 28.11.2016 w Domu Kultury Lech. Były to pierwsze przedstawienia na tak wielką skalę, co spowodowało wielki stres, lecz bajkowy klimat udzielił się również nam – aktorzy, orkiestra, wokaliści w pełni wczuli się w magiczną atmosferę Krainy Lodu. Dzieci brały aktywny udział w widowisku, chętnie śpiewały znane piosenki, a nawet pomagały aktorom w ich zmaganiach!

Orkiestra specjalnie do przedstawienia zaaranżowała nowe piosenki, a wokaliści, pod opieką Pana Mateusza Garncarczyka  przygotowali piękny popis wokalny. Nie było łatwo, gdyż próby kosztowały nas sporo czasu i energii, lecz dziecięce uśmiechy i okrzyki widowni wynagrodziły nam cały trud włożony w spektakl, i wprowadziły wszystkich w pozytywny nastrój – mamy tę moc!