POMÓŻ ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

2 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej wybrali się z wizytą do przytuliska dla zwierząt w Dębowej. Spędzili tam miło czas, bawiąc się z różnymi, wspaniałymi zwierzętami którym jak dotąd nie udało się znaleźć domu. Cała akcja rozpoczęła się od zbierania karmy oraz innych akcesoriów dla naszych pupili. W akcję zaangażował się Samorząd Uczniowski na czele z panią Dyrektor, która wraz ze swoim psem przechadzała się po klasach zachęcając do udziału w  wydarzeniu.

Łącznie udało im się zebrać 446.5kg  żywności,  która na pewno posłuży w szczytnym celu. Uczniowie wciąż powtarzają jakim niesamowitym uczuciem jest przebywać wśród tylu wspaniałych zwierząt. Mimo kiepskiej pogody nasi uczniowie postanowili spędzić ze zwierzakami jeszcze jeden dzień. Ta piękna akcja pokazuje jak łatwe i przyjemne może być pomaganie, wystarczą tylko dobre chęci.

Szkoła zaoferowała nawiązanie współpracy z właścicielem przytuliska- p. Bernardem Bresslerem. Uczniowie wyrazili chęć pomocy przy zwierzętach w każdy wolny weekend przy pracach porządkowych i remontowych tj. strzyżenie psów, wyprowadzanie psów na spacer, postawienie ogrodzenia pastwiska dla koni oraz wykonanie muru odgradzającego zwierzęta.