ABC WOLONTARIATU

Dnia 24.10.2017 roku w Bibliotece Szkolnej odbyło się szkolenie pn. ABC Wolontariatu, które przeprowadził pan Robert Drozdowski z Fundacji RIAD. Podczas szkolenia wolontariusze dowiedzieli się jakie mają prawa i obowiązki, jak wyglądają umowy podpisywane miedzy korzystającym z usług wolontariuszy a wolontariuszami. Każdy z wolontariuszy mógł zadać nurtujące go pytanie dotyczące pracy wolontariusza na które otrzymał wyczerpującą odpowiedź.

Drugą częścią spotkania było wypełnienie ankiety przez wolontariuszy pn. ABC wolontariatu, w której uczniowie musieli odpowiedzieć na 6 pytań. W zeszłorocznej edycji konkursu „Szkolny Klub Wolontariatu” w ankiecie wzięła udział cała szkoła. W tym roku postanowiłam aby ankietę wypełnili sami wolontariusze (20 uczniów), chciałam poznać ich opinie, ich potrzeby i pomysły na dalszą działalność naszego SKW.

Na koniec pan Drozdowski opowiedział o Gali Wolontariatu, która jest podsumowaniem projektu o nazwie„ Wypracowanie modelu działania Lokalnego Centrum Wolontariatu w Województwie Opolskim”, który współfinansowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2016.Gala odbędzie się 29.11.2017r. w Domu Kultury „Twierdza”, na której zostaną nagrodzeni najbardziej zaangażowani wolontariusze i ich opiekunowie.

Ankieta pt. "Dlaczego wolontariat?"               Analiza ankiety pt. "Dlaczego wolontariat?"