FINAŁ AKCJI ZBIÓRKA DLA BURKA

Dnia 15 grudnia 2017 roku wolontariusze Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej wybrali się  z wizytą do przytuliska dla zwierząt w Dębowej. Spędzili tam miło czas, bawiąc się z różnymi, wspaniałymi zwierzętami, którym jak dotąd nie udało się znaleźć domu. Cała akcja rozpoczęła się od zbierania karmy oraz innych akcesoriów dla naszych pupili. W akcję zaangażował się Samorząd Uczniowski na czele z panią Dyrektor, która wraz ze swoim psem przechadzała się po klasach zachęcając do udziału w  wydarzeniu. Dzięki temu udało się zebrać  1200 zł,  w całości suma została przeznaczona na zakup karmy dla psów i kotów.

Łącznie zakupiono 556 kg  żywności,  która na pewno posłuży w szczytnym celu. Uczniowie wciąż powtarzają jakim niesamowitym uczuciem jest przebywać wśród tylu wspaniałych zwierząt. Ta piękna akcja pokazuje jak łatwe i przyjemne może być pomaganie, wystarczą tylko dobre chęci.

Szkoła zaoferowała nawiązanie współpracy z właścicielem przytuliska -  p. Bernardem Bresslerem. Uczniowie wyrazili chęć pomocy przy zwierzętach w każdy wolny weekend przy pracach porządkowych i remontowychtj. strzyżenie psów, wyprowadzanie psów na spacer, posprzątanie psich legowisk, uporządkowanie terenu po nowo postawionych kojcach dla psów.