ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Tak stało się :-) Dziś na przystani "Szkwał" z wielkim żalem pożegnaliśmy stary rok szkolny i z ogromną radością powitaliśmy wakacje. Z tej okazji uczniowie otrzymali świadectwa i wyróżnienia na które ciężko pracowali cały rok szkolny. Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, i pracownikom szkoły udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Do zobaczenie we wrześniu :-)

FAMET NOWYM PARTNEREM ŻEGLUGI

Po szkole od razu dostaną pracę. Famet nowym partnerem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej
Umowa wpisuje się w praktykowane od dawna działania szkoły, a także strategię edukacyjną starosty i zarządu powiatu.
13 czerwca dyrektor szkoły podpisała kolejną umowę patronacką, tym razem z firmą Famet S.A., reprezentowaną przez prezesa Janusza Przybyłę. W myśl tego porozumienia Famet S.A. obejmie patronatem uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanik Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, zobowiązując się do organizowania praktyki zawodowej. Szkoła prowadzona jest przez powiat.
 
– Taka forma współpracy placówki edukacyjnej z prężnie działającym przedsiębiorstwem to przede wszystkim szereg korzyści dla uczniów Żeglugi. Oznacza bowiem, że już na etapie kształcenia młody człowiek funkcjonuje na rynku pracy i zdobywa doświadczenie zawodowe. Program nauczania w zawodzie technik mechanik nie zamyka się w „czterech ścianach” szkoły, lecz jest konsultowany i opracowywany w porozumieniu z firmą Famet S.A – tłumaczy dyrektor Agnieszka Kossakowska.
 
W trakcie praktycznej nauki zawodu uczniowie nabywają niezbędne umiejętności i uczestniczą w kursie spawania MAG, kończącym się egzaminem państwowym. Nie są to jednak wszystkie profity wynikające z podjętej współpracy, gdyż dla najzdolniejszych uczniów pracodawca zafunduje stypendium naukowe oraz, co szczególnie cenne, po ukończeniu cyklu nauczania Famet S.A. zaproponuje uczniom zatrudnienie w pełnym wymiarze jako kwalifikowanym pracownikom.
Należy zaznaczyć, że umowa patronacka pomiędzy Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej a firmą Famet S.A. wpisuje się w praktykowane od dawna działania szkoły, a także strategię edukacyjną starosty i zarządu powiatu. Współpraca Żeglugi z partnerami zewnętrznymi, rzec można, korelacja teorii z praktyką, jest szczególnie cenna, gdyż umożliwia młodym ludziom zdobycie cennego, kompleksowego doświadczenia na początkowym etapie drogi zawodowej.
 
Famet S.A. specjalizuje się w projektowaniu, produkcji, dostawach i usługach montażowych aparatury procesowej i urządzeń dla kluczowych gałęzi przemysłu w Polsce i za granicą. Do obszaru działalności spółki należy również produkcja stalowych części i komponentów do maszyn budowlanych, przeładunkowych, elektrycznych oraz do elektrowni wiatrowych. Famet S.A. posiada pięć zakładów produkcyjnych, w których pracuje łącznie 1500 osób. Siedziba spółki mieści się w Kędzierzynie-Koźlu na terenie kompleksu przemysłowego Blachownia.
 
Szkoła z Koźla niedawno podpisała też umowę z Grupą Azoty.

UWAGA PRAKTYKANCI KLAS ŻEGLUGOWYCH!

Odprawa przed praktyką zawodową odbędzie się w środę 21 czerwca 2017 roku o godz. 13.30 w sali numer 18 oraz 23 czerwca 2017 roku o godz. 12.30 w sali 18. Obecność obowiązkowa tylko na jednym z dwóch spotkań.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w piątek o godz. 9:00 na przystani szkwał.  Każda klasa proszona jest o przygotowanie we własnym zakresie kocy piknikowych.

KONKURS FILMOWY "FILMOWY PRZEWODNIK"

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkusike  „Filmowy przeWODNIK".
W konkursie mogą wziąć udział zespoły do 5 osób w wieku do 18 lat. 
 
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 1 września  2017 r. 30-sekundowego spotu filmowego promującego bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą oraz wypełnionej karty zgłoszenia podpisanej przez opiekuna zespołu na adres:
 
Komenda Główna Policji - Biuro Prewencji,
ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa
z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK”.
 
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 września 2017 r., jury przyzna nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiego finału konkursu.
 
Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać pod adresem e-mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
 
Plakat, regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia można pobrać poniżej.

ZAŁĄCZNIKI DO STRONY

 

Podkategorie

PARTNERZY ŻEGLUGI

...

BIP