FINAŁ VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MASZYN WIATROWYCH

Jak wiadomo ŻEGLUGA brała udział w finale Konkursu Maszyn Wiatrowych, który odbył się 09.12.2017 w Piasecznie. Po przeróbkach, których dokonaliśmy w czwartek i piątek, maszyna została uznana za najelegantszą  konstrukcję całego Konkursu, zwłaszcza, że mechanizm jakiego użyliśmy, dla przykładu był otwarty, po to aby pokazać ilość pracy włożonej w jej wykonanie. W tzw.”Parku Maszyn”, ktoś pod nieobecność przestawił - być może z nadmiernej „ciekawości”- jedną z łopatek wentylatora. Nie można tego było zauważyć i z tego powodu maszyna nasza” wykręciła” 6-te miejsce w finale (spośród blisko 350 drużyn startujących w całym konkursie). Mieliśmy ambicje być na podium i jest to pewnego rodzaju niedosyt. Z naszej strony gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim którzy pomogli nam w zorganizowaniu eliminacji i wyjeździe na finał.

SZLACHETNA PACZKA 2017

Już po raz piąty uczestniczyliśmy w akcji „Szlachetna Paczka” i po raz kolejny uczniowie, nauczyciele oraz partnerzy, których z roku na rok przybywa nie zawiedli. 

W tym roku razem ze Społeczną Szkołą Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Mechnicy, Publicznym Przedszkolem nr 21 z Kędzierzyna-Koźla oraz biurem podatkowym „Altax” przygotowaliśmy paczkę na łączną kwotę ponad dwunastu tysięcy złotych. Niesamowita ilość darów rzeczowych zaspokoiła potrzeby wybranej przez nas rodziny, spełniła marzenia dzieci oraz zapewni spokojne Święta Bożego Narodzenia.

Warto podkreślić że tak dużą paczkę podzieliliśmy na trzy potrzebujące rodziny.

Z ramienia szkoły najhojniej wsparły naszą akcję klasy IVts, która od lat jest niekwestionowanym liderem zbiórki, klasa IIIpt i klasa Ipt/ts. 

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy oraz życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - ETAP SZKOLNY

7.XII. 2017 r. (czwartek) odbyła się kolejna Olimpiada Przedsiębiorczości - etap szkolny. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 45 uczniów z klas: 2 ti, 2i i 2ts. najlepsze wyniki osiągnęli:
1. Liszewski Mateusz
2. Melson Szymon
3. Cedzich Paweł
4. Pajonczek Paweł 
5. Pietrowicz Marek 
Gratulujemy.

ROZKŁAD DZWONKÓW W DNIU 12.12.2017 R.

ROZKłAD DZWONKÓW
 
w dniu 12.12.2017 r.
 
   1.      8.00     -    8.45
        2.       8.50     -    9.35
        3.       9.40      -   10.10
        4.     10.15      -   10.45
        5.     11.00     -   11.30
        6.     11.35     -   12.05
        7.     12.10     -   12.40
        8.     12.45     -   13.15

ŻEGLUGA JEDZIE NA FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MASZYN WIATROWYCH W PIASECZNIE

9 grudnia 2017 w Piasecznie odbędzie się finał Konkursu Maszyn Wiatrowych. W ubiegłą sobotę w naszej szkole miały miejsce eliminacje do tego finału. Z niemal całej południowej Polski zjechało się do nas 76 spośród 87 deklarowanych drużyn. Wraz z opiekunami mieliśmy na sali około 250 osób. Konkurs otworzyła nasza Pani V-ce Dyrektor Justyna Miedzak-Dyka, a następnie w imieniu Władz Miasta Pan V-ce Prezydent Artur Maruszczak. Wskutek problemów technicznych wyniki  podane przez komputer uplasowały naszą drużynę  „CZARNY SZKWAŁ „ na 10-tym miejscu. Jednak piaseczyńscy sędziowie przeglądali wyniki i obliczenia jeszcze raz i okazało się, że nasza drużyna zakwalifikowała się do finału, plasując się na 6-tym miejscu,o czym powiadomiono nas w poniedziałek 4-go grudnia. Nasze dwie drużyny BIAŁY SZKWAŁ i CZERWONY SZKWAŁ były niestety na dalszych miejscach. Należy dodać, że oprawa związana z eliminacjami bardzo się podobała wszystkim uczestnikom, więc postaramy się powtórzyć działania w przyszłym roku.

Podkategorie

PARTNERZY ŻEGLUGI

...

BIP